Divider Background

Jak nám bylo v Kakkos Bay a avokádo k tomu

Jak nám bylo v Kakkos Bay a avokádo k tomu


I my občas potřebujeme dovolenou. To ale neznamená, že přitom neuděláme třeba reportáž a nepřineseme nějaký ten zajímavý recept . Tentokrát jsme na velice pozitivní doporučení navštívili nově zrekonstruovaný hotel Kakkos Bay na jihu ostrova Kréta.

Strohá architektura hotelu okouzlí na první pohled. Oblázková pláž je skvěle architektonicky propojena s hotelovými bazény.

Jako host si můžete vybrat mezi výhledem z pokoje na moře, to  byla naše varianta, nebo s výhledem do zahrad. Obojí má svoje kouzlo.

Hotel má k dispozici i více než stoprocentně vybavené bungalovy. Opět s výhledem na moře a s východem do zahrad. Klimatizované pokoje jsou samozřejmostí, včetně županů a papučí, které nakonec rádi využijete.

A ta kuchyně… Je klasicky Řecká, hodně zeleniny, lehkost a šťavnatost. Dáváme devět z deseti možných, pokud ještě někde desítku potkáme (upozorňujeme, že hotel neprovozují naši příbuzní ani nemáme, možná bohužel, provizi, pokud se nám podaří nalákat někoho dalšího).

Přesto všechno musíme doporučit alespoň jih Kréty, který je méně osídlen, takže takový výlet na úplný cíp jižní části ostrova, kde najdete takzvaný Palmový háj s bílou pláží, je opravdu skvostný.

No a teď už k něčemu praktičtějšímu, i když o nic méně skvostnému. Recept na avokádo se sázeným vejcem, mě zaujal natolik, že už jsem pak nic jiného vlastně nechtěl snídat (a snídám ho, i když už nejsem na Krétě).  A ještě víc mne fascinovalo, jak může být výtečná snídaně jednoduchá.  Takže, jak na to?

Recepty z reportáže

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

Avokádo, jak ho neznáte


  • Zralé avokádo podélně rozřízneme
  • Vyjmeme pecku
  • Do každé půlky rozklepneme na místo pecky vajíčko
  • Osolíme mořskou solí, opepříme a zakápneme olivovým olejem
  • Dáme do trouby roztopené na 180 stupňů na 15 až 20 minut
  • No a pak už jen podáváme s čerstvými bylinkami

Tak, to je všechno. Pokud si do českého rána chcete propašovat trochu od slunce a moře, není nic lepšího.

Insta Gram